Регионални контакт лица

Ве молиме да ги посетите Регионалните Секции на EHEDG преку избирање на менито „избери ја својата земја“ кое се наоѓа на врвот на оваа страница. Со оглед на тоа дека интернет страницата на EHEDG се обновува, ќе забележите дека повеќето Регионални Секции сйуште работат на својата страница. Посебните страници ќе бидат завршени во најскоро можно време во текот на 2017 година. Ве покануваме одвреме навреме да ја разледате интернет страница на својата земја за да дознаете што се случува таму во моментов.

За сите новости за брзо разгледување на регионалните активности на EHEDG, посетете ја секцијата
Новости & Настани
.

Исто така, следниве Претседавачи на Регионалните Секции и членови на комитетите во секое време со задоволство ќе ве информираат за своите локални EHEDG активности.

Преземете ја листата на сите EHEDG Регионални контакт лица (PDF).

*Претседавач

АРГЕНТИНА

Guillermo Rubino*, INTI - Instituto Nacional de Tecnología Industrial
Phone: +54 3492 440 471, E-mail: grubino@inti.gob.ar

Omar Dario Gasparotti, INTI - Instituto Nacional de Tecnología Industrial
Phone: +54 3492 440 471, E-mail: omarg@inti.gob.ar

ЕРМЕНИЈА

Karina Grigoryan*, Armenian Society of Food Science and Technology (ASFoST)
Phone: +374 10 55 05 26, E-mail: foodlab@inbox.ru

Suren Martirosyan, Armenian Society of Food Science and Technology (ASFoST) 
Phone: +374 10 46 50 29, E-mail: surmar.3137@gmail.com

АВСТРИЈА

Gerhard Schleining*, Universität für Bodenkultur Wien
Phone: +43 1 47 65 47 54 37 / E-Mail: gerhard.schleining@boku.ac.at

Marija Zunabovic
, Universität für Bodenkultur Wien
Phone: +43 1 47 65 47 54 47 / E-Mail: marija.zunabovic@boku.ac.at

БЕЛГИЈА

Hein Timmerman*, Sealed Air - Division Diversey
Phone: +32 495 59 17 81, E-mail: hein.timmerman@sealedair.com

Frank Moerman, Secretary and Consultant
Phone: +32 9 38 65 44, E-mail: fmoerman@telenet.be

Johan Roels, J-Tec Material Handling
Phone: +32 36 60 53 43, E-mail: johan.roels@j-tec.com

Noël Hutsebaut, Consultant AGORIA, Brussels
Phone: +32 477 44 28 96, E-mail: noel.hutsebaut@telenet.be

Laurent Paul, Mondeléz Europe
Phone: +32 479 9 31 47 6, E-mail: lpaul@mdlz.com

БРАЗИЛ

Marisa Padula*, ITAL - Instituto de Tecnologia de Alimentos
Phone: +55 19 37 43 19 00, E-mail: mpadula@ital.sp.gov.br

Juliane Dias Goncalves, Flavour Food Consulting
Phone: +55 19 9 97 33 78 45, E-mail: juliane@flavorfood.com.br

КИНА

Wang Xichang*, College of Food Science & Technology, Shanghai Ocean University
E-mail: xcwang@shou.edu.cn

Main Contact:
Monica Chen, ACO Drainage Technology Shanghai
Phone: +86 21 57 74 98 18, E-mail: mchen@aco.cn

ХРВАТСКА

Helga Medic*, University of Zagreb, Faculty of Food Technology & Biotechnology
Phone: +385 14 60 51 26, E-mail: hmedic@pbf.hr

Sanja Vidacek, University of Zagreb, Faculty of Food Technology & Biotechnology
Phone: +385 14 60 51 26, E-mail: svidacek@pbf.hr

ЧЕШКА РЕПУБЛИКА

Ivan Chadima*, MQA s.r.o. / State Veterinary Authority of the Czech Republic
Phone: +420 607 90 99 47, E-mail: ivan.chadima@mqa.cz

Petr Otáhal, MQA s.r.o.
Phone: +420 724 13 81 68, E-mail: petr.otahal@mqa.cz

ДАНСКА

Jon Kold*, JK Innovation
Phone: +45 40 57 13 46, E-mail: jon.kold@jk-innovation.dk

Bjarne Darré, GEA Liquid Processing
Phone: +45 87 94 11 38, E-mail: bjarne.darre@geagroup.com

ФРАНЦИЈА

Erwan Billet*, HYDIAC (President)
Phone: +33 6 12 49 85 84, E-mail: erwbil@gmail.com

Nicolas Chomel, Laval Mayenne Technopole (Secretary EHEDG France)
Phone: +33 243 49 75 24, E-mail: chomel@laval-technopole.fr

Salwa El Janati, Lactalis RD (Vice President)
Phone: +33 243 59 52 18, E-mail: salwa.eljanati@lactalis.fr

Christophe Hermon, CTCPA (Vice President)
Phone: +33 240 40 47 41, E-mail: chermon@ctcpa.org

Olivier Dagoreau, Exaris (Treasurer)
Phone: +33 870 53 32 12, E-mail: olivier.dagoreau@exaris.fr

ГЕРМАНИЈА

Jürgen Hofmann*, Hygienic Design Weihenstephan
Phone: +49 8161 8 76 87 99, E-mail: jh@hd-experte.de

Christian Geubert, Freudenberg Process Seals
Phone: +49 6201 80 89 19 13, E-mail: christian.geubert@fst.com

Sven Fischer, SIG Combibloc GmbH
Phone: +49 2462 79 13 68, E-mail: sven.fischer@sig.biz

Dirk Nikoleiski, Mondeléz
Phone: +49 89 6 27 38 61 14, E-mail: dnikoleiski@mdlz.com

ИТАЛИЈА

Giampaolo Betta*, Società Italiana per l'Innovazione nell'Industria Alimentare (SIIIA)
Phone: +39 0521 90 58 46, E-mail: giampaolo.betta@gmail.com

ИНДИЈА

V. Prakash*, Distinguished Scientist of CSIR, Hon. Director of Research, Innovation & Development
Phone: +91 821 2 54 83 07, E-mail: prakashvish@gmail.com

Ali Abas Wani, Department of Food Technology, Islamic University of Science & Technology
Phone: +91 1933 24 79 54, E-mail: ali.abbas.wani@gmail.com

ЈАПОНИЈА

Takashi Hayashi*, Kanto Kongoki Industrial Ltd.
Phone: +81 3 39 66-86 51, E-mail: t.hayashi@kanto-mixer.co.jp

Hiroyuki Ohmura, JFMA - The Japan Food Machinery Manufacturers' Association
Phone: +81 3 54 84-09 81, E-mail: ohmura@fooma.or.jp

ЛИТВАНИЈА

Raimondas Narkevicius*, Kaunas University of Technology
Phone: +370 68 4 32 26, E-mail: r.narkevicius@lmai.lt

Rimantas Venskutonis, Kaunas University of Technology
Phone: +370 37 30 01 88, E-mail: rimas.venskutonis@ktu.lt

МАКЕДОНИЈА

Vladimir Kakurinov*, Consulting and Training Center KEY
Phone: +389 70 68 86 52, E-mail: vladimir.kakurinov@key.com.mk

МЕКСИКО

Marco Antonio León Félix*, Mexican Society for Food Safety and Quality for Food Consumers (SOMEICCA)
Phone: +52 55 56 77 86 57, E-mail: cuccalmexico@yahoo.com.mx

ХОЛАНДИЈА

Frans Saurwalt*, Kropman BV
Phone: +31 650 20 57 10, E-mail: fw.saurwalt@kropman.nl

Michael Evers, Niedax Group
Phone: +31 316 59 16 60, E-mail: m.evers@niedax.nl

Wouter Burggraaf, Burggraaf & Partners B.V.
Phone: +31 578 5 76 99 9, E-mail: wna.burggraaf@burggraaf.cc

НОРДИСКИ ЗЕМЈИ (ФИНСКА, НОРВЕШКА, ШВЕДСКА)

Stefan Akesson*, TetraPak Processing Systems AB
Phone: +46 46 36 58 09, E-mail: stefan.akesson@tetrapak.com

ПОЛСКА

Tadeusz Matuszek*, Gdansk University
Phone: +48 58 3 47 16 74, E-mail: tmatusze@pg.gda.pl

РОМАНИЈА

Liviu Gaceu*, Transilvania University of Brasov
Phone: +40 02 68 41 20 88, E-Mail: gaceul@unitbv.ro

Mona Elena Popa, USAMV Bucharest
Phone: +40 213 18 25 58, E-Mail: monapopa@agral.usamv.ro

РУСИЈА

Mark Shamtsyan*, St. Petersburg State Institute of Technology, Technical University (RUSFoST)
Phone: +7 960 2 72 81 68, E-mail: shamtsyan@yahoo.com

СРБИЈА

Miomir Niksic*, University of Belgrade, Faculty of Agriculture
Phone: +381 63 7 79 85 76, E-mail: miomir.niksic@gmail.com

Victor Nedovic, University of Belgrade, Faculty of Agriculture
Phone: +381 11 2 61 53 15, E-mail: vnedovic@agrif.bg.ac.rs

ШПАНИЈА

Rafael Soro*, AINIA Centro Tecnológico
Phone: +34 96 13 66 09 0, E-mail: rsoro@ainia.es

Irene Llorca, AINIA Centro Tecnológico
Phone: +34 96 13 66 09 0, E-mail: illorca@ainia.es

ШВАЈЦАРИЈА

Christoph Schill*, Bühler AG
Phone: +41 71 955 4253 , E-mail: christoph.schill@buhlergroup.com

Matthias Schäfer, GEA Tuchenhagen GmbH Switzerland
Phone: +41 61 9 36 37 40, E-mail: matthias.schaefer@geagroup.com

ТАЈВАН

Binghuei Barry Yang*, FIRDI - Food Industry Research and Development Institute
Phone: +886 6 3 84 73 01, E-mail: bby@firdi.org.tw

ТАЈЛАНД

Navaphattra Nunak*, King Mongkut's Institute of Technology, Bangkok
Phone: +66 2 7 39 23 48, E-mail: kbnavaph@kmitl.ac.th

ТУРЦИЈА

Samim Saner*, TFSA - Turkish Food Safety Association, Istanbul
Phone: +90 216 5 50 02 23, E-mail: samim.saner@ggd.org.tr

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА & ИРСКА

Eric Partington*, the Nickel Institute
Phone: +44 12 85 61 00 14, E-mail: eric@effex.co.uk

Mariane Hodgkinson, Campden BRI
Phone: +44 1386 84 22 72, E-mail: mariane.hodgkinson@campdenbri.co.uk

УКРАИНА

Anatoliy Ukrainets*, National University of Food Technologies, Kyiv
Phone: +380 44 234 73 54, E-mail: yaroslav@nuft.edu.ua

Main Contact:
Yaroslav Zasyadko, National University of Food Technologies, Kyiv
Phone: +380 44 2 87 96 40, E-mail: yaroslav@usuft.kiev.ua

УРУГВАЈ

Rosa Marquez Romero*, LATU - Laboratorio Tecnológico del Uruguay
Phone: +598 2601 37 24 13 63, E-mail: rmarquez@latu.org.uy

САД**

** EHEDG Liason Person

Mark Morgan, University of Tennessee
Phone: +1 865 974 74 99, E-Mail: Mark.Morgan@utk.edu